Konkurs Technologiczny Droniada GZM 2022

fot. daoniada

Nauka – przygoda – emocje. Te słowa najlepiej oddają charakter 9. konkursu technologicznego Droniada GZM, którego jesteśmy głównym organizatorem od 2014 r. W tym roku spotykamy się na katowickim lotnisku Muchowiec podczas World Urban Forum ONZ (25 czerwca – 30 czerwca). Startują zarówno zespoły akademickie, open, jak i osoby indywidualne. Uczestnicy wybrali jedną lub więcej konkurencję terenową (jest ich 4). Pula nagród pieniężnych wynosi 50 tys. zł. Fundatorami są Metropolia GZM, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Fundacja Instytut Mikromakro.


Droniada od 2014 r. pozwala pokazać swoje kompetencje w zakresie technologii przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, teleinformatyki i systemów analizy informacji. Tworzymy społeczność popularyzującą osiągnięcia transformacji cyfrowej i przemysłu 4.0.

W konkursie biorą udział zespoły akademickie, open i uczestnicy indywidualni, którzy potrafią połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa. Sprawdzamy kompetencje kadr przemysłu 4.0 w warunkach sportowej rywalizacji, poznajemy różne sposoby rozwiązania postawionych problemów i oceniamy możliwości systemów bezzałogowych w dostarczaniu realnej wartości odbiorcy końcowemu. –> REGULAMIN

Tegoroczny konkurs organizujemy w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. Podczas igrzysk olimpijskich spotykają się sportowcy, którzy specjalizują się np. w pływaniu na grzbiecie, łucznictwie czy też biegach przełajowych. Tylko nieliczni startują w pięcioboju nowoczesnym czy też lekkoatletycznym dziesięcioboju. Łączy ich duch sportowej walki i narodowa klasyfikacja medalowa. Mając to na uwadze – po ośmiu latach organizacji dronowych triathlonów – uznaliśmy, że nadszedł czas na zmianę formuły.

Uczestnicy mają do wyboru pięć konkurencji ukierunkowanych na praktyczny pokaz możliwości systemów autonomicznych, z czego tylko jedna – Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego – jest obowiązkowa dla wszystkich. W klasyfikacji generalnej ujmiemy wyniki zespołów tak jak krajów na olimpiadach.

Uczestnicy walczą o nagrody honorowe, rzeczowe, płatne staże, ale też o nagrody pieniężne, które przyporządkujemy do poszczególnych konkurencji. W 2022 r. pula nagród wynosi 50 tys. złotych, czyli ok. 11 tys. euro. Warunkiem otrzymania nagród finansowych jest uzyskanie co najmniej 60% pkt, tj. 6/10 pkt w konkurencji „Demo systemu BSP”, 60/100 pkt w „Sztafecie”, 30/50 pkt w „Drzewie życia”, 21/35 pkt w „Intruzie” oraz odpowiednio 33/55 pkt albo 39/65 pkt w „Budowie”.

Facebook
Twitter
LinkedIn